Розрахувати терміни посіву насіння овочів на розсаду нескладно. Для визначення дати посіву насіння необхідно врахувати наступні фактори:

  • дата передбачуваної висадки розсади на постійне місце. Як правило, якщо садити розсаду передбачається в захищений грунт, бажано, щоб вона була готова до 10 - 20 травня, якщо у відкритий - не раніше 10 червня;
  • середні терміни появи сходів після посіву (у різних культур вони зазвичай складають від 3 до 15 днів);
  • вік, до якого треба доростити розсаду, перш ніж висаджувати на постійне місце.
  • після пікіровки (якщо вона буде потрібно) і будь-який інший пересадки (навіть без пошкодження земляного кома), сіянці знадобиться ще кілька днів на адаптацію і приживання, ці дні теж бажано враховувати при підрахунках.


Наприклад, розсаду селери висаджують у відкритий грунт близько 25 травня. Від цієї дати треба відкласти назад оптимальний вік розсади, який становить 70-80 днів, додавши до нього дні, які пройдуть від посіву до сходів - до 15 днів, і кілька днів на приживлюваність розсади після пересадки. Таким чином, щоб розрахувати, коли можна сіяти насіння селери на розсаду, від дати 25 травня треба відняти 90-95 днів. Виходить, що починати посів селери на розсаду можна після 25 лютого.

Якщо хочеться отримати перший урожай до певної дати, треба враховувати ще й тривалість вегетації рослини від посадки до перших плодів (зазвичай вона вказується на пакетику з насінням).

Наприклад, у ранніх сортів і гібридів томата термін вегетації до перших плодів становить близько 100 днів. Оптимальний вік розсади для висадки на постійне місце - 45-50 днів. Середній термін від посіву до сходів - 7-8 днів. Оптимальний термін висадки підготовленої розсади в теплицю - близько 1 червня. Таким чином, щоб отримати перший урожай салатних томатів до 20 липня, сіяти насіння треба починати за 100 днів до цієї дати плюс тиждень від посіву до сходів і близько п'яти днів на адаптацію розсади після висадки. Приблизна дата посіву -1-8 квітня.

За таким же алгоритмом розраховуються терміни посіву насіння гарбузових культур - огірків, кабачків, гарбуза, дині, кавуни. Треба пам'ятати, що ці культури більш скоростиглі і гірше переносять пересадку, тому їх вирощують відразу в індивідуальних горщиках (краще торф'яних, щоб не витягувати перед посадкою) і не довше, ніж до появи 3-4 справжнього листка. Ці культури дуже світлолюбні, тому сіяти їх потрібно не раніше, ніж 10 - 20 квітня.

Сіяти томати, перець і баклажани на розсаду в лютому-березні має сенс при наявності обігріваються теплиць і можливість висадити розсаду на постійне місце в кінці квітня - початку травня.

І треба пам'ятати, що занадто нетерплячі садівники ризикують отримати переросла розсаду. "Переращіваніе" не надто позначається лише на розсаді селери і перцю.

Недостатньо просто посадити рослину і сподіватися, що воно принесе високий урожай. Це, звичайно, може бути, але для цього. як мінімум, садівник повинен зробити грядку, в яку він додасть всі необхідні для живлення рослин елементи.

Актуально робити таку грядку восени. Якщо грядки немає - доведеться додавати ці самі живильні елементи. Таким чином, щоб рослини могли добре рости і плодоносити потрібно удобрювати їх необхідними мінеральними і органічними добривами. А щоб підібрати правильне садове добриво, перш за все, потрібно вивчити специфіку кожного вида.

Якщо розглядати мінеральні добрива, то вони відповідають за харчування рослин корисними речовинами. У свою чергу, такі добрива діляться на мікро і макро добрива. До макро добрив можна віднести ті, в складі яких міститься калій, азот і фосфор. До мікродобрив відносяться такі, в складі яких присутній кобальт, цинк, магній, марганець і бор. Переглянути мінеральні добрива можете в нас на сайті «https://agrostart.com/». Що стосується органічних добрив, то вони відрізняються тим, що насичені натуральними речовинами (компост, торф, гній, пташиний послід, мули озерного і ставкової, деревна кора і фекалії). Кращий ефект виходить від пташиного посліду, так як він оптимально підходить з метою підживлення рослин. Компост також відрізняється наявністю поживних речовин, його можна самостійно заготовляти. Гній, будучи класичним добривом, підходить для всіх видів рослин.

Давайте окремо розгляне садові добрива. Тут для весни і першої половини літа до кінця липня місяця підійдуть азотні добрива, до осені ж краще скористатися аміачними, так як вони поліпшать почву. Відомо, що якщо добрива додати занадто багато або неправильно поєднувати між собою, то замість користі, можна лише погіршити становище. Саме тому необхідно дотримуватися певних інструкціі. В осінній період часу найкраще вносити вапняні матеріали, фосфорні та калійні добрива, глину і пісок, так саме вони наситять грунт за зиму і підготують її до літнього сезону. Для певних культур існує ряд своїх добрив. Наприклад, для вирощування кабачків, салату, капусти, селери, огірків, потрібно використовувати гній, перегній і компост. Необхідно їх закладати в грунт під час осінньої оранки. Органічні добрива (торф, гнойова жижа, гній, пташиний послід, перегній і компост) найкраще підійдуть для редьки, моркви і буряка. Таким чином, для того, щоб добрива приносили користь їх необхідно правильно вносити, що і дозволить підвищити врожайність рослин.

Опублікуйте модулі в позиції offcanvas.