Пн-Пт: 09:00 -19:00
Сб: 10:00 -18:00
|
Упаковка: 500мл.
Вміст діючої речовини | 100 г/л флуметсуламу; 75 г/л флорасуламу |
Хімічна група | Триазолпіримідини |
Препаративна форма | Концентрат суспензії |
Клас токсичності | Класифікація ВООЗ: III |
Упаковка | 0,5 л |
Культура | Норма витрати препарату | Спосіб, час обробки, обмеження | Термін очікування, днів (кратність обробок) |
Озимі та ярі пшениця, ячмінь |
0,05-0,07 л/га | Під час вегетації починаючи від стадії кущення до стадії прапорцевого листка зернових включно | - (1) |
Озима пшениця (застосування за допомогою авіації) | 0,05-0,07 л/га | Під час вегетації починаючи від стадії кущення до стадії прапорцевого листка зернових включно | - (1) |
Озима пшениця (присадибні ділянки) | 0,5-0,7 мл на 1 сотку | Під час вегетації починаючи від стадії кущення до стадії прапорцевого листка зернових включно | - (1) |
Механізм дії препарату: Дербi™ 175, к.с. - гербіцид системної дії суміш двох діючих речовин, які за механізмом дії відносяться до групи інгибіторів синтезу ацетолактатсинтази (АЛС).
Сумісність з іншими препаратами: у разі потреби гербіцид Дербi™ 175, к.с. можна використовувати в суміші з іншими препаратами. Препарат сумісний з багатьма фунгіцидами, інсектицидами, протизлаковими (на основі піноксадену) та протидвосім’ядольними гербіцидами, рідкими азотними добривами та регуляторами росту рослин. Не змішувати з гербіцидами на основі клодинафоп-пропаргілу та флуазіфопу. Дотримуйтесь регламентів та рекомендацій щодо застосування всіх препаратів суміші. Перед приготуванням робочого розчину в суміші з іншими препаратами, рекомендується перевірити фізичну змішуванність препаратів у малій ємкості.
Приготування та норми витрати робочого розчину: для отримання стабільного і високодисперсного розчину необхідно залити половину необхідного об’єму води в бак обприскувача, додати необхідну кількість гербіциду Дербi™ 175, к.с., перемішати протягом 10-15 секунд. Потім, при безперервному перемішуванні, повільно долити бак оприскувача водою до повного об‘єму. Щоб уникнути блокування розпилювачів при обприскуванні, для приготування робочого розчину препарату необхідно використовувати чисту воду. Тару з-під преперату кілька разів промити водою. Злити воду від промивання у бак обприскувача. Норма витрати робочого розчину 150-400 л/га при наземному обприскувані та до 50 л/га при авіаобробці. Робочий розчин препарату використати на протязі кількох годин з моменту приготування. Робочий розчин не залишати в бакові оприскувача на ніч. Після застосування препарату, обприскувач та супутнє обладнання добре промити водою.
Слід уникати потрапляння препарату на шкіру та в очі працівників. Не готувати робочу рідину поблизу джерел питної води. Не проводити обприскування рослин без захисного одягу, рукавиць та окулярів. Не палити, не пити, не приймати їжу під час роботи з препаратом.
Строки виходу людей на оброблені площі для проведення ручних/механізованих робіт: не регламентується / 3 дні.
Оптимальна температура для застосування препарату знаходиться в межах від +8 до +25 оС. В цих умовах рослини нормально розвиваються, що в свою чергу сприяє активному проникненню препарату черех листову поверхню та його переміщенню до точок росту рослин. Рослини сприйнятливих видів бур'янів, що знаходяться у стадії активного розвитку від 2 до 8 справжніх листків є найчутливішими до дії препарату. Для досягнення максимальної ефективності препарату його необхідно застосовувати за допомогою добре відрегульованого обладнання. Рекомендується застосовувати щільові розпилювачі, що забезпечують середній розмір крапель при обприскуванні. Для підвищення ефективності препарату проти середньочутливих видів бур’янів можливе використання прилипачів. Вищу з зареєстрованих норм препарату застосовувати у випадку:
- в пізніх фазах розвитку та/або для контролю більш розвинених рослин чутливих бур’янів (> 8 листків);
- за наявності в посівах багаторічних бур’янів;
- за умови сильно зріджених посівів;
- за несприйнятливих погодніх умов перед та після обприскування.
Швидкість дії препарату: ріст рослин чутливих бур'янів припиняється відразу ж після проникнення препарату через листову поверхню рослин. Перші видимі симптоми дії препарату проявляються через 7-10 днів після обприскування. Остаточного контролю чутливих бур’янів можна очікувати через 2-3 тижні в залежності від видового складу та стадії розвитку бур'янів, ступеню забур’яненості та кліматичних умов до, під час та після обприскування. Рослини малочутливих видів бур’янів залишаються в пригніченному стані, що знижує їхню конкурентноздатність в порівнянні з культурними рослинами.
Препарат не змивається дощем вже через 1 годину після обприскування.
Спектр дії гербіциду Дербi™ 175, к.с.: високу чутливість до дії препарату проявляють, серед інших, слідуючі види бур’янів: адоніс літній, амброзія полинолиста, амі велика, вика польова, волошки сині, гірчак березковидний, горобейник польовий, грицики звичайні, зірочник середній (мокрець), кислиця польова, куколиця біла, кучерявець Софії, мак-самосів, міагрум пронизанолистий, нагідки звичайні, паслін чорний, підмаренник чіпкий, редька дика, ромашки види, самосіви соняшнику, спориш звичайний, талабан польовий, щириця запрокинута. Середню чутливість до дії препарату проявляють, між іншими, слідуючі види бур’янів: гібіск трійчастий, гречка татарська, жабрій звичайний, кропива глуха стеблообгортаюча та пурпурна, осот жовтий, осот рожевий, рутка лікарська, фіалка польова. Низьку чутливість до дії препарату проявляють слідуючі види бур’янів: види вероніки, види жовтецю та інші. Препарат не діє на злакові бур’яни.
Симптоми дії препарату характерні для гербіцидів, що належать до групи АЛС інгибіторів, а саме: відразу ж після внесення гербіциду припиняється ріст чутливих видів бур’янів, точка росту набуває характерного хлоротичного забарвлення, що веде в подальшому до відмирання (некрозу) окремих органів (7-14 днів після внесення) та повної загибелі рослини (через 2-4 тижні після внесення). Несприйнятливі погодні умови можуть сповільнити прояв симптомів дії препарату але не впливають на кінцеву ефективність препарату.
Період захисної дії препарату: до кінця вегетації культури. Препарат Дербi™ 175, к.с. контролює тільки ті рослини чутливих видів бур'янів, сходи яких були наявні під час обприскування та були оброблені робочим розчином препарату.
Селективність дії: за умови дотримання регламентів застосування препарат є селективним у відношенні до регламентованих культур. Дводольні культури чутливі до дії препарату.
Обмеження щодо сівозміни: після весняного застосування препарату восени можна висівати озимі зернові, озимий ріпак та трави. Весною наступного року обмеження відсутні. При необхідності пересіву культури, через 30 днів після застосування препарату на даному полі можна висівати ярі зернові, кукурудзу, сорго.
Застосування препарату на присадибних ділянках: Перед застосуванням препарату рекомендується перевірити режим роботи ранцевого обрискувача та розрахувати кількість рідини, яка буде необхідна для обробки 1-ї сотки посівів/насаджень за допомогою даного обприскувача.
Увага! Норма витрати препарату вказана з розрахунку на 1 сотку (100 м2).
Для досягнення високої ефективності препарату необхідно дотримуватись регламентів застосування препарату. Ефективність препарату залежить, в тому числі, і від якості виконаного обприскування. Препарат наносити рівномірно на листкову поверхню рослин бур’янів. Надмірне змочування призводить до перевитрати робочого розчину препарату та стікання препарату з листя рослин, що в свою чергу веде до зменшення ефективності препарату. Рекомендується застосовувати 2-4 літри води на 1 сотку.
Застереження:
- не проводити обприскування, якщо очікуються заморозки або безпосередньо після заморозків;
- не застосовувати на посівах що знаходяться в умовах стресового стану (посуха, сильне пошкодження хворобами або шкідниками та ін)
- не застосовувати препарат на зернових з підсівом конюшини, люцерни або інших бобових.
Попередження виникнення резистентності: діючі речовини препарату належать до групи гербіцидів-інгибіторів синтезу АЛС. Беззміне використання гербіцидів з цієї групи може призвести до виникнення стійких видів бур’янів. З метою зменшення ризику виникнення стійких видів бур’янів, після застосування Дербi™ 175, к.с.:, в сівозміні рекомендується використовувати гербіциди з іншим механізмом дії.
Перед застосуванням уважно прочитайте тарну етикетку.