Пн-Пт: 09:00 -19:00
Сб: 10:00 -18:00

Іржа валеріани

Назва на російській мові:  ржавчина валерианы.

Назва на латині:  Rust baccar.

Назва на англійській мові:  Rust valerian.

Іржа м'яти викликає звичайну іржу на м'яті та інших рослинах з сімейства губоцвітих, на яких розвиваються всі спороношення. Викликається грибами роду Puccinia іржавинними грибами. Збудник розвиваються на надземних частинах рослин, харчуються вмістом лише живих клітин, поширюються спорами.Грибниця паразита зимує в корінні. В хворих рослин порушуються обмін речовин, водний баланс, знижується енергія фотосинтезу, зменшується приріст та якість насіння. Симптомами ураження служать опуклі концентричні плями або смуги зазвичай іржаво-бурого кольору на нижній стороні листя, рідше - на черешках і стеблах рослин. На верхню сторону листа вони проектуються світло-жовтими плямами. Пізніше на нижній стороні листя утворюються бархатисті подушечки спороношення гриба. Захворювання іржею викликає підвищену транспірацію рослин, а при сильному ураженні - засихання і опадання листя.Збудники хвороби переноситься вітром або комахами. Захворювання виникає локально Найбільш активно хвороба розвивається в умовах підвищеної температури і вологості, при надлишку азотних добрив. Інкубаційний період за температури 10°С триває 14-20 днів, а за 21°С - 50-60 днів.

Ознаки хвороби:  Уражені листки деформуються, закручуються і засихають, а далі поступово рослина гине.

Пошкоджують:  Листову пластинку рослини.

Розвиток:  Перші ознаки захворювання з'являються на верхньому боці листка у вигляді ледь помітних світлих плям. Через декілька днів на цьому місці утворюються жовті плями розміром близько 5 мм. На нижньому боці розвиваються білі пустули, які, дозріваючи, набувають коричневого кольору і випорошують спори.

Поширення:  На листі, стеблах і квітках.

Поріг шкодочинності:  Порушення цілісності тканин тягне за собою зниження урожаю так як на ураженій рослині епідерміс розривається у багатьох місцях. Наприклад, при ураженні рослин збудником стеблової іржі в середньому на кожному стеблі може бути до 1,5 тис. розривів епідермісу і до 100 розривів на аркуші.

Заходи захисту:  Заходи боротьби у відкритому грунті: знищення проміжних господарів, просторова ізоляція посівів або посадок від них; глибоке перепахування поля для знищення зимуючих уредо- і телейтоспор; підвищення стійкості рослин проведенням агротехнічних заходів (терміни сівби, підвищені дози фосфорних і калійних добрив і т.д.); очищення, сортування і протравлення насіння фунгіцидами; обприскування фунгіцидами відразу після розпускання листя з двократним повторенням через 15 діб; районування сортів, стійких до збудника.

Заходи захисту для закритого грунту: регулярне провітрювання приміщення, зниження температури і вологості повітря; обережний полив - тільки під корінь, без попадання води на листя рослини; підживлення фосфорно-калієвими добривами; суворе дотримання правил зовнішнього і внутрішнього карантину; дезинфекція культиваційних приміщень; регулярний огляд і ретельне видалення хворих частин і цілих рослин.

Пошкоджують рослини:  м'ята закритого і відкритого грунту

Збудники хвороб:  Botrytis byssoidea Walk..

Проміжні господарі:  Осока, сибірська кедрова сосна або веймутова сосна

Основна хвороба:  Іржа.

 

Опублікуйте модулі в позиції offcanvas.