Упаковка: 5л.
Аденго® 46,5% SC, к.с. — інноваційний досходовий та ранньопіслясходовий гербіцид системної дії проти однорічних широколистих та злакових бур’янів на кукурудзі.
Діюча речовина: Ізоксафлютол, 225 г/л + тієнкарбазон-метил, 90 г/л + ципросульфамід, 150 г/л
Препаративна форма: концентрат суспензії
Механізм дії:
Препарат має подвійну дію. Одна з діючих речовин — ізоксафлютол — добре поглинається переважно корінням та паростками бур’янів і діє як інгібітор біосинтезу каротиноїдів. Його дія на меристемні тканини бур’янів викликає знебарвлення молодих рослин. За умови достатнього зволоження ґрунту бур’яни або не сходять, або знебарвлюються після сходів і швидко гинуть. Світло не має негативного впливу на стабільність ізоксафлютолу.
Друга діюча речовина — тієнкарбазон-метил — з групи сульфонілсечовин, інгібує дію ферменту ацетолактатсинтази, що зупиняє утворення амінокислот та поділ клітин у точках росту бур’янів. Водночас із дією через листя тієнкарбазон-метил має яскраво виражену ґрунтову дію проти широколистих і злакових бур’янів. Тієнкарбазонметил швидко потрапляє до рослин бур’янів через листя та кореневу систему.
Ріст бур’янів швидко припиняється, і за декілька днів на листках з’являється хлороз. Через 2–4 тижні після обробки бур’яни гинуть. Завдяки поєднанню в Аденго® двох діючих речовин з різним механізмом дії препарат забезпечує за досходового застосування довготривалий захист посівів кукурудзи від однорічних широколистих та злакових бур’янів, знищуючи їх на стадії проростання.
Організація сівозміни за застосування Аденго®
3 місяці |
4 місяці |
5 місяців |
Озимий ячмінь, озима пшениця, яра пшениця |
Тверда пшениця, ярий ячмінь |
Люцерна, боби, ярий ріпак, райграс італійський, пажитниця, озиме жито, озиме тритикале |
11 місяців |
12 місяців |
Картопля, квасоля, соя, соняшник, томати, ріпак, цукрові буряки |
Зернове сорго, бавовна, гірчиця, перець |
Строки можуть бути переглянуті залежно від місцевих кліматичних умов
- Властивості:
- СЕЛЕКТИВНІСТЬ
-
Якщо оброблена Аденго® кукурудза з об’єктивних причин (шкідники, хвороби, антропогенний фактор) потрібує пересівання, це можна зробити тільки кукурудзою. Восени року застосування Аденго® можливо висівати лише озимі зернові.
Весною наступного року, якщо кількість опадів за період від внесення гербіциду до посіву складає менш ніж 350 мм, не можна сіяти чутливі культури: олійні (соняшник, ріпак тощо), бобові (соя, горох тощо), та овочеві культури.
За умов достатнього зволоження можливий висів чутливих культур за умови перемішування верхнього шару не менш ніж 15 см.
На ґрунтах із показником кислотності понад рН 7,5 обмеження строків висіву чутливих культур збільшується до двох років після застосування Аденго®
Максимальна норма 0,5 л/га використовується лише досходів. У разі застосування в ранньопіслясходовий період норма внесення має становити не більше 0,44 л/га. Норма використання Аденго® має бути знижена до 0,35 л/га, якщо планується застосування Майстер® Пауер. Немає обмежень при вирощуванні монокультури.
ЗАСТОСУВАННЯ
Застосовують Аденго® 46,5% SC, к.с., на зерновій та силосній кукурудзі як у період від висіву до сходів, так і у ранньопіслясходовий період — фаза 2-х листків у кукурудзи. За посушливих умов на момент висіву та після висівання культури досходове застосування менш ефективне, за таких обставин слід використовувати Аденго® у фазі 2-х листків кукурудзи.
- Не змішувати з гербіцидами із групи ALS – інгібіторів, тому що вони впливають на ефективність антидоту і посилюється небезпека фіто токсичності.
- Додавання прилипача може призвести до фітотоксичності.
- При змішуванні з деякими гербіцидами можливе випадання осаду, тому слід обов’язково проводити тест на сумісність перед використанням.
- У випадку будь-якої суміші необхідно збовтати каністру і першим розчинити Аденго®.
- Не змішувати з фосфорорганічними інсектицидами.
НОРМАТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ
0,44–0,5 л/га. Норма внесення води — 200–300 л/га.
Рекомендується дрібнокрапельне обприскування. Для досягнення найвищої ефективності препарату слід дотримувати таких рекомендацій:
-
рівномірне обприскування по всій площі культури;
-
рівномірне загортання насіння на оптимальну глибину для попередження прямого контакту насіння кукурудзи з препаратом;
-
мішалка обприскувача має працювати впродовж усього часу обприскування;
-
слід уникати механічного обробітку ґрунту після внесення препарату до фази 4–5 листків кукурудзи.